Premijer liga BiH: Pobjeda Sarajeva nad Radnikom i transparent za Chapecoense

sarajevo-radnik

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su Radnik s 2:0 u 18. kolu, odnosno posljednjem susretu jesenjeg dijela sezone Premijer lige BiH koji se igrao na stadionu ”Asim Ferhatović Hase”.

Pobjedu Sarajevu donijeli su Ahmetović u 60. i Hebibović 70. minuti.

Devetim trijumfom u sezoni Sarajevo je ponovo preuzelo drugo mjesto na tabeli na kojem će dočekati proljetni dio prvenstva.

Fudbaleri oba tima utakmicu su počeli oprezno, terensku inicijativu je imalo Sarajevo, dok se taktika Radnika bazirala na odbrani i kontranapadima.

Prvu veću šansu na utakmici u 12. minutu imali su igrači ”bordo” tima preko Crnkića, čiji udarac iz odlične pozicije brani golman Lučić.

mehmed-janjos

Gosti iz Bijeljine su od 20. minuta zaigrali nešto ofanzivnije, te su u par navrata zaprijetili golmanu Sarajeva Pavloviću, ali bez uspjeha.

Odličnu priliku u 28. minutu propustio je domaći igrač Sarić, koji je s nekoliko metara šutirao preko gola, a Sarajevo je i u narednom minutu propustilo iskoristiti novu priliku u šesnaestercu Lučićevog gola.

Radnik je prvi zaprijetio u drugom poluvremenu. Nakon dobrog kontranapada Obradović se u 56. minuti našao ”oči u oči” s Pavlovićem koji uspjeva odbraniti njegov udarac.

Četiri minute kasnije Sarajevo je došlo u vodstvo, kada je Mersudin Ahmetović udarcem glavom matirao Lučića.

Napadi Sarajeva nastavili su se i nakon postignutog gola, a samo deset minuta kasnije drugi gol za domaći tim postiže Anel Habibović.

chape

Radnik je nakon drugog primljenog pogotka krenuo igrati ofanzivnije, što je ostavljalo prostor igračima Sarajeva za kontranapade. U 80. minutu Sarajevo je iz takve situacije imalo priliku da postigne i treći pogodak, ali odbrana Radnika ovoga puta je bila na visini zadatka.

Sarajevo je od 83. minuta igralo s igračem manje na terenu nakon što je drugi žuti karton dobio Marko Mihojević.

Ni s igračem Radnik više nije uspio ozbiljnije ugroziti protivnika, Sarajevo je uspješno odbranilo prednost i s nova tri boda završila jesenji dio sezone Premijer lige BiH na drugom mjestu, četiri boda iza lidera na tabeli Zrinjskog.

Nakon današnjeg poraza Radnik je polusezonu završio na petom mjestu.

Utakmica, kao i sve ostale premijerligaške ovog kola počele su minutom šutnje za stradale igrače Chapecoensea, a navijači bordo kluba istakli su i transparent podrške ovom brazilskom klubu.