Premijer liga BiH: Sloboda zasjela na vrh tabele, Željo savladao Borac (FOTO)

Željezničar slavio protiv Borca

Vremenski uslovi ni danas nisu u potpunosti bili naklonjeni bh. prvoligašima, ali su u dvije utakmice koje su odgođene jučer zbog snijega odigrane, i u obje slavili su domaćini.

Sloboda je na Tušnju s 4:2 pobijedila Čelik i tako ponovno zasjela na vrh Premijer lige. Domaćin je poveo u sedmoj minuti kada je Ahmetović pogodio za 1:0. Čelik se vratio u 38. kada je iz gužve pogodio Jusić. Ipak, nisu se gosti dugo veselili, već u sljedećem napadu Ahmetović se sjajno snašao i zabio drugi gol na utakmici.

U 49. minuti za 3:1 je zabio Veselinović, a pitanje pobjednika je samo četiri minute kasnije iz penala riješio Zeba. Čelik je do kraja tek uspio smanjiti preko Selimovića u 70. minuti.

Željezničar je s minimalnih 1:0 pobijedio Borac, a gol odluke u 11. minuti zabio je Tiago. Brazilcu je to bio peti gol sezone.