14 utakmica

Premijerligaši sigurni u Kupu BiH: Željezničar i Široki teže, Borac, Velež i Zrinjski s lakoćom

semir-stilic-zeljeznicar

Željezničar i Široki teže od očekivanog do prolaza, Borac, Velež i Zrinjski efikasni

Danas je odigrano 14 utakmica šesnaestine finala nogometnog kupa BiH, a već na prvoj prepeci zapela su tri premijerligaša: Sloboda, Olimpik i Mladost Doboj Kakanj.

Željezničar je teže od očekivanog slavio protiv Budućnosti sa 1:2. Plavi su poveli u 30. minuti golom Semira Štilića, dok su dvije minute kasnije domaći postigli autogol.

Junuzović je u 57. minuti vratio nadu Banovićanima, ali do kraja se rezultat ipak nije mijenjao.

Velež je bio siguran u Brčkom protiv Dizdaruše 0:3 (Zvonić 16’, 34’, Čatić 35). Borac je bio bolji na Piroti protiv Travnika 0:4 (Vranješ 18’, Georgiev 45’), a Zrinjski je sa ubjedljivih 1:7 savladao Tekstilac (Maksimović 48’ / Arežina 4’, Mašić 25’, 35’, 67’, 90’. Govedarica 55’, Kunić 80’).

Tuzla City je u nastavku slomila otpor Slobode iz Bosanskog Novog i pobijedila je sa 0:2 (Ramić 61’, 78’).

Cipetić je golom u 46. minuti donio trijumf Širokom protiv GOŠK-a, a i Radniku je bio dovoljan gol Motike u 68. minuti da eliminiše Zvijezdu.

Olimpik je na gostovanju kod Rudara u Prijedoru uvjerljivo poražen 4:0, dok su Sloboda i Mladost ispali nakon izvođenja jedanaesteraca.

U utakmicama Goražde – Sloboda i Slavija – Mladost Doboj Kakanj nakon 90 minuta igre rezultat je bio identičan – 2:2, pa su odlučivali udarci s bijele točke. U oba susreta na kraju su pobjedu izborile domaće ekipe.

Rezultati 1/16 finala Kupa BiH:

Travnik – Borac Banja Luka 0:4 (Vranješ 18’, Georgiev 45’)

Rudar Prijedor – Olimpik 4:0 (Jakupović 55’, 78’, Stjepanović 72’)

Goražde – Sloboda Tuzla 2:2 (Oković 31’, Tatar 48’ pen. / Alić 17’, Avdihodžić 75’)

Sloboda Bosanski Novi – Tuzla City 0:2 (Ramić 61’, 78’)

Budućnost Banovići – Željezničar 1:2 (Junuzović 57’ / Štilić 30’, autogol 32’)

Tekstilac Derventa – Zrinjski Mostar 1:7 (Maksimović 50’ / Arežina 4’, Mašić 25’, 35’, 67’, 90’, Govedarica 49’, Kunić 77’)

Dizdaruša Brčko – Velež Mostar 0:3 (Zvonić 16’, 34’, Čatić 35)

Slavija – Mladost DK 2:2 (Kovač 22’, Kovač 45’)

GOŠK – Široki Brijeg 0:1 (Cipetić 46’)

Zvijezda Gradačac – Radnik Bijeljina 0:1 (Motika 68’)

Zvijezda 09 – Modriča 2:1

Klis Buturović Polje – Unis Vogošća 4:1

Velež Nevesinje – Igman Konjic 2:1

Fortuna – Rudar Kakanj 0:1 (Zukić 52’)

Dva susreta su ranije odgođena; Radnički Lukavac – Sarajevo i Leotar – Krupa, a novi termini odigravanja pomenutih mečeva bit će poznati naknadno.

U šesnaestini finala, osmini i četvrtfinalu igra se jedna utakmica, a u polufinalu dva meča. U finalu se igra jedna utakmica, što je promjena u odnosu na ranije sezone.