Prve ovosezonske pobjede Željezničara i Krupe (FOTO/VIDEO)

FK Zeljeznicar

Nogometaši Željezničara i Krupe zabilježili su prve ovosezonske pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U 2. kolu Željezničar je u malom gradskom derbiju na Otoci savladao Olimpic sa 2:0 (1:0), dok je u susretu novih premijerligaša ekipa Krupe u Travniku istim rezultatom slavila protiv Metalleghea.

Treći susret današnjeg programa između domaćeg Viteza i Mladosti okončan je remijem 1:1 (0:1).

Ekipa Željezničara je dominaciju u većem dijelu prvog poluvremena realizirala u samom finišu golom Ivana Lendrića na sjajnu asistenciju kapitena Aleksandra Kosorića. U drugom poluvremenu “Plavi” su povećeli vodstvo u 62. minuti golom Boccaccinija, nakon centrašuta Mirloslava Stevanovića.

Nogometašima Krupe  prvu premijerligašku pobjedu osigurali su Elvir Kojić u  23. i Ozren Perić u 90. minuti.

Susret između ekipa Viteza i Mladosti okončan je bez pobjednika. Vodeći gol ze ekipu iz Kaknja postigao je Mirza Rizvanović u 67. munuti, a rezultat je deset munuta kasnije poravnao Nermin Varupa.

Sutra su na programu preostala tri susreta 2. kola. Derbi kola igrat će se na Koševu gdje Sarajevo dočekuje aktuelnog prvaka Zrinjskog, pobjednik Kupa BiH Radnik dočekat će ekipu Čelika, dok se na Pecari sastaju Široki Brijeg i Sloboda.