PSG se prošetao Azurnom obalom, Ibra zabio dva

ibrahimovic

Fudbaleri PSG-a vratili su se na pobjednički kolosijek u Ligue 1 nakon prošlosedmičnog remija sa Angersom-

Trostruki uzastopni šampion Francuske savladao je Nicu u gostima rezultatom 3:0, i tako došao do 14. trijumfa u sezoni.

Na taj način uvećali su prednost u odnosu na drugoplasirani Caen na 16 bodova i utakmicu više, dok je Nica ostala na petoj poziciji sa 20 bodova manje od PSG-a.

U susretu na Azurnoj obali sve je rešeno u prvom poluvremenu kada su gosti vodili sa 2:0, a defanzivac Nice Hult dobio crveni karton.

Prvo je Edinson Cavani iskoristio asistenciju Ibrahimovića i lako savladao Cardinale u 35, da bi u pretposlednjem minutu tog dijela igre Šveđanin sigurno izveo penal koji je Hult skrivio.

U drugom poluvremenu ’Sveci’ su nastavili sa dominacijom koju je Zlatan krunisao novim pogotkom, ovoga puta na asistenciju Angela di Marije.