Schalke pobjedom nad Hannoverom izasao iz crne serije

schalke

Fudbaleri Schalkea pobijedili su Hannover rezultatom 3:1, u prvom meču 15. kola njemačke Bundeslige i tako prekinuli niz od pet mečeva bez pobjede u prvenstvu.

Najzaslužniji za to bio je Klas Jan Huntelaar koji je izborio penal i postigao drugi pogodak. Nakon njegovog sjajnog driblinga Marcelo ga je oborio, a siguran sa bijele tačke bio je Geis.

Dvadesetak minuta kasnije Max Mayer poslao je precizno dodavanje u kazneni prostor, gdje je Holanđanin brzo reagovao i drugi put savladao Zieler.

Desetak minuta prije kraja meča Saint-Maximin unio je neizvjenost u Gelzenkirhenu, ali je već u sljedećem napadu Di Santo pogodio za 3:1 i postavio konačan rezultat.

Ovim trijumfom ’Rudari’ su se popeli na peto mjesto na tabeli sa 24 boda, dok je Hannover ostao 14. skupivši samo četiri boda više od ekipa koje se nalaze u zoni ispadanja.