el clasico u kupu kralja

Real je opet poražen i ponižen

suarez slavi

Konačnih 3:0 postavio je Luis Suarez. Urugvajac je panenkom matirao Navasa u 73. minuti. Za Suareza je to bio 11. gol u 13. El Clasicu

U 241. El Clasicu Barca je ponizila Real Madrid na Santiago Bernabeu. Real je vjerovatno jedina ekipa koja protiv Barce može odigrati utakmicu s više udaraca prema golu, a na kraju teško stradati. Završilo je 3:0, i tako Katalonci s ukupnih 4:1 idu u finale gdje čekaju boljeg iz dvomeča Betisa i Valencije koji se igra sutra.

Real je na Bernabeu 14 puta šutirao peram golu, Barca samo pet. Real je od toga četiri puta šutirao u okvir gola i nije pogodio nijednom. Tačnije Ter Stegen je odbranio svaki put.

Barca je tri puta šutirala u okvir gola, a Navas je na kraju susreta imao nulu na kontu odbrana. Savršen golman, i savršeno precizan napad. Od toga odbrane nema.

U 50. minutu Madriđane je načeo Luis Suarez, a u 69. u svoju mrežu loptu je smjestio Varane.

Poniženje je stiglo u 73. minutu, kada je Suarez sa bijele tačke pogodio Panenkom.

Bio je to njegov 11. gol u duelima protiv Reala.

Barca je tako šestu sezonu zaredom ušla u finale Kupa Kralja.