La Liga

Real Madrid bolji od Valencije

real vasquez

Celta de Vigo upisala je domaću pobjedu nad Huescom rezultatom 2:0

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su Valenciju rezultatom 2:0 u susretu 14. kola španskog prvenstva.

Real je poveo u 8. minuti autogolom Daniela Wassa, a pobjedu Madriđana potvrdio je Lucas Vazquez pogotkom u 83. minuti.

U tri preostala susreta igrana u subotu Celta de Vigo upisala je domaću pobjedu nad Huescom rezultatom 2:0, Getafe je na svom terenu bio bolji od Espanyola (3:0), dok je Leganes u gostima nadigrao Real Valladolid sa 4:2.

Real je trenutno peti na tabeli sa 23 boda, dok četiri vodeće ekipe La Lige: Sevilla (26), Barcelona (25), Atletico Madrid (24) i Alaves (23) svoje utakmice uigraju u nedjelju.

Atletico Madrid gostuje kod Girone, Barcelona dočekuje Villarreal, dok prva Sevilla gostuje kod četvrtog Alavesa.