Real Madrid prvak Španije

real madrid (1)

Kolo prije kraja osvojili svoju 34. titulu šampiona države

Nogometaši Real Madrida novi su prvaci Španije.

Izabranici Zinedina Zidanea pobijedili su Villareal sa 2:1 i tako kolo prije kraja osvojili svoju 34. titulu šampiona države.

Na ruku im je išao i kiks Barcelone koja je izgubila od Osasune (1:2) na Nou Campu,  pa im je Real kolo prije kraja pobjegao na nedostižnih sedam bodova.

U večerašnjem meču protiv Villareala, igrači Reala poveli su golom Karima Benzeme u 29. minuti, nakon asistencije Luke Modrića.

Na 2:0 povisili su u 79. minuti, nakon što je Sergio Ramos srušen u protivničkom šesnaestercu. Ramos je sam uzeo da izvede penal, tako što je loptu dodao utrčalom Karimu Benzemi koji je pogodio, ali gol je poništio sudija Hernandez jer je Villarrealov kapiten Gaspar ranije utrčao u šesnaesterac. Potom je Francuz sam uzeo loptu i zabio za 2:0.

U 83. minuti i gosti su postigli pogodak. Nakon preciznog ubačaja Gaspara s desne strane Iborra najviše skače te glavom pogađa u mrežu Courtoisa za smanjenje rezultata u Madridu, ali su domaći do kraja slavili.

Real u posljednjem kolu gostuje kod Leganésa.