premiership

Redsi ne posustaju, šokantan poraz Arsenala

wijnaldum (1)

Bila je to Crvenim đavolima peta uzastopna izgubljena utakmica u gostima. Nije im se to desilo još od 1981. godine

Liverpool je golovima Wijnalduma (57. min) i Milnera (81. iz penala) savladao Cardiff u gostima s 2:0 i ponovo preuzeo lidersku poziciju u Premiershipu. Barem do 24. aprila kada Građani igraju veliki derbi protiv Manchester Uniteda.

Liverpool nakon današnjeg trijumfa ima 88 bodova, dva više od Cityja koji ima utakmicu manje.

U isto vrijeme igrali su Arsenal i Crystal Palace, a tim našeg Seada Kolašinca doživio je šokantan poraz. Završilo je 3:2 za goste, čime su Topnici propustili veliku priliku da naprave ogroman korak ka plasmanu u Ligu prvaka iduće sezone.

Benteke je zabio vodstvo Palacea u 17. minutu.

Ozil je poravnao odmah na startu drugog dijela, u 47. minutu, no Zaha u 61. minutu ponovo goste dovodi u vodstvo. U 69. minutu bilo je 1:3 na semaforu nakon što je pogodio McArthur, a u 77. Aubameyang je postavio konačnih 2:3.

Kolašinac je igrao svih 90 minuta.

Podsjećamo, Everton je nešto ranije pregazio Manchester United s čak 4:0. Bila je to Crvenim đavolima peta uzastopna izgubljena utakmica u gostima u svim takmičenjima. Nije im se to desilo još od 1981. godine.