Remi Betisa i Barcelone, Kataloncima poništen čist pogodak

barcelona betis4

Barcelona je napravila novi kiks u utrci s Real Madridom u borbi za naslov prvaka Španije.

Ekipa Luisa Enriquea odigrala je neriješeno 1:1 kod Betisa u 20. kolu Primere.

Prvak Španije gubio je s 1:0 od 75. minute, kada je Alex Alegria zabio nakon kornera koji je izveo Ryan Donk. No, prije toga je Betis mogao povesti, ali je Daniel Ceballos u 72. pogodio okvir gola, a zicer Rubenu Castru uspio obraniti golman Marc-Andre ter Stegen.

I onda, u 90. minuti, Lionel Messi je sjajno asistirao za Luisa Suareza, koji je uspio izjednačiti i spasiti Barcelonu poraza.

Međutim, dok je gubila s 1:0 Barceloni je poništen čisti gol. Sudija je prvo mogao dosuditi penal nad Neymarom, no nakon toga igrač gostiju je šutirao a nogometaš Betisa izbacio loptu iz gola, iako je ona bila metar unutra.

Time su Katalonci ostali na bod od Reala, koji ima dvije utakmice manje, a imaju isti broj bodova kao i Sevilla, koju čeka sutra čeka gostovanje Espanyolu.