Remi u Zenici, meč obilježili neredi na tribinama i rasizam (FOTO)

Celik – Sarajevo (7)

U derbi utakmici 5. kola BHT Premijer lige BiH Čelik i Sarajevo su remizirali na Bilinom polju (1:1). Čelik je prvi poveo u 22. minuti susreta autogolom Hebibovića, nakon odličnog prodora Vernesa Selimovića.

Do poluvremena Čelik je bio bolji rival i pravo je čudo da nije došao i do drugog pogotka.

U drugom poluvremenu Sarajevo je donekle konsolidovalo redove, a nakon što je Radovac ubacio u 51. minuti, a Okić propustio loptu za Benku, centarfor tima sa Koševa je poravnao na 1:1.

Inače, utakmicu su obilježili neredi na tribinama nakon što su se navijači iz Sarajeva sukobili sa zaštitarima na sjevernoj tribini “Bilinog polja” u Zenici, zbog čega je utakmica bila prekinuta na 20-ak minuta.

Nisu im ostali dužni ni domaći navijači koji su nogometašu FK Sarajevo Harmonyju Ikandeu uputili niz rasističkih povika i skandiranja.