Remi Zrinjskog i Slobode u prijateljskom meču

zrinjski_sloboda333
Foto. Arhiv

Nogometaši Zrinjskog, u posljednjoj provjeri pred nastup u pretkolu Lige prvaka, odigrali su u srijedu u Mostaru s tuzlanskom Slobodom 1:1.

Aktualni prvaci Bosne i Hercegovine nadigrali su Slobodu, no ‘Plemićima’ je nedostajalo koncentracije i ubojitosti pred golom Tuzlaka.

Zanimljivo je da su oba gola pala nakon velikih pogrešaka golmana. Prvo je čuvar mreže domaćih Kenan Pirić u 13 . minuti poklonio loptu Ameru Ordagiću, koji je s 15-ak metara prizemnim šutom poslao loptu u gol za vodstvo Slobode.

Zrinjski je do izjednačenja došao u 57. minuti, nakon što je Nemanja Bilbija ukrao loptu Slobodinom golmanu te asistirao Saši Kajkutu kojemu nije bilo teško pogoditi za 1:1, što će se pokazati i konačnim rezultatom.

U dosadašnjem dijelu priprema Zrinjski je odigrao pet prijateljskih susreta u kojima je upisao četiri pobjede i jedan remi. “Plemići” su svladali Tomislav 6:0, dva puta GOŠK 4:1 i 1:0 te Vitez 2:1, a sa Slobodom su danas odigrali 1:1.

Već sljedeću srijedu pod Bijelim Brijegom će ugostiti slovenskog prvaka Maribor u susretu drugog pretkola Lige prvaka.