1. HNL

Rijeka prekinula Dinamovu sjajnu seriju dugu šest mjeseci

rijeka dinamo

Derbi susret 15. kola Prve HNL odigrali su Rijeka i Dinamo. Domaćini su slavili rezultatom 1:0.

Dinamo je u meč ušao u zaista izvanrednoj formi. U domaćem prvenstvu su ubjedljivo prvi, osigurali su evropsko proljeće, a danas je izašao i podatak koji se tiče odbrane hrvatskog prvaka. Naime, po statistici Dinamo ima najbolju odbranu u cijeloj Evropi jer u 14 ligaških utakmica imao samo 1,6 udaraca na gol po utakmici. S druge strane, Rijeka je nakon imenovanja Igora Bišćana za trenera počela sa boljim rezultatima.

Domaći su u 64. minuti zabili gol preko Čolaka. U 86. minuti Izet Hajrović je imao veliku priliku, ali je njegov udarac izblokiran.

Rijeka je uspjela prekinuti Dinamov niz nepobjedivosti i nastavak prvenstva učiniti zanimljivijim.