serija a

Trener Rome probao bez Džeke, nije se proslavio

udine roma

Udinese je u okviru 13. kola Serije A na domaćem terenu savladao Romu rezultatom 1:0 i tako “Vučici” nanio četvrti poraz ove sezone.

Udinese je do pobjede došao u drugom poluvremenu, u 54. minuti, kada je Rodrigo de Paul sjajnim solo prodorom matirao golmana Vučice i tako kazno Romu za propuštene prilike.

Edin Džeko u dresu Rome zaigrao je tek od 71. minute meča.

Džeko je u igru ušao umjesto Patrika Schick, koji je dobio priliku od prve minute.

Roma je ovim porazom ostala na šestoj poziciji na tabeli, a tim iz Udina barem nakratko pobjegao je iz opasne zone. To im je bila tek treća pobjeda ove sezone. Udinese je danas prekinuo seriju očajnih rezultata i upisao prvi trijumf nakon više od dva mjeseca.