serija a

Roma konačno slavila u novoj sezoni

roma sass (1)

Na Olimpicu je u nedjelju pao Sassuolo s 4:2.

Već nakon 33 minute bilo je 4:0 za Romu, a strijelci su bili Bryan Cristante (12), Edin Džeko (19), Henrikh Mkhitaryan (22) i Justin Kluivert (33).

U nastavku Sassuolo je samo uspio ublažiti poraz golovima Domenica Berardija (53, 72).

Podsjećamo, ovo je prva pobjeda Rome u novoj sezoni.

U prva dva kola Vučica je zabilježila dva remija. Prvo 3:3 protiv Genoe, a potom 1:1 u gradskom derbiju protiv Lazija.

Nakon prve tri utakmice na Olimpicu, Roma će u četvrtom kolu konačno u goste. Džeku i društvo čeka Bologna. Džeko je danas stigao do drugog gola ove sezone. Džeki je danas asistirao Kolarov, a zanimljivo, asistencije za tri preostala gola djelo su istog igrača, Lorenza Pellegrinija.