Ronaldo napunio mrežu Oblaka, Real zakoračio u finale

ronaldo_oblak

Real Madrid zakoračio je u finale Lige prvaka nakon ubjedljive pobjede u prvom meču polufinala protiv Atletico Madrida.

U pobjedi od 3:0 svaki put pogađao je Cristiano Ronaldo. Ronaldo je načeo mrežu Oblaka u 10. minutu, a potom u finišu utakmice zabio još dva gola, u 73. pa u 86. minutu utakmice.

S tri gola protiv Atletica postao je tako najefikasniji igrač u istoriji madridskog derbija.

Portugalac je do sada Atleticu zabio ukupno 21 gol.

I ne samo to, Ronaldo je postao prvi igrač u istoriji koji je u nokaut fazi Lige prvaka zabio dva het trika u nizu, prvo u uzvratu četvrtfinala protiv Bayerna, a potom i večeras u prvom meču polufinala protiv Atletica.

U posljednje tri utakmice Lige prvaka ove sezone, Ronaldo je zabio nejvjerovatnih osam golova.

Sutra je na programu drugi polufinalni par, Monaco i Juventus.