Ronaldo postigao pet golova u Barceloni

Real Madrid je u trećem kolu Primere slavio protiv Espanyola u Barceloni sa 6:0.

Junak pobjede je Cristiano Ronaldo koji je postigao čak pet golova.

Ronaldo je prvi pogodak postigao već u 7. minuti susreta, na asistenciju Luke Modrića. Deset minuta nakon toga Portugalac je dao i drugi gol iz penala, nakon što je u kaznenom prostoru domaćih srušen Bale. U 20. minuti Ronaldo je i treći put zatresao mrežu Espanyola.

Četvrti gol za Kraljevski klub postigao je Benzema, na asistenciju Ronalda.

Ronaldo je zabio svoj četvrti gol na utakmici u 62. minuti. Sjajna akcija Reala, Iscova lopta za Balea, ovaj daje do Ronalda i “petarda” u Barceloni.

Espanyol je nakon toga gola oštećen za penal. Marcelo je igrao rukom, ali ni linijski ni glavni to navodno nisu primijetili. Tačku na i savršene predstave Reala u Barceloni Ronaldo je stavio svojim petim golom na utakmici 10 minuta prije kraja utakmice.