Kup Italije

Ronaldo s dva gola donio preokret protiv Intera

Uzvratni susret igrat će se za sedam dana u Torinu

Nogometaši Juventusa napravili su veliki korak ka plasmanu u finale italijanskog kupa pobjedom 2:1 (2:1) na gostovanju kod Intera u Milanu u prvom susretu njihovog polufinalnog ogleda.

Inter je poveo u 9. minuti golom Lautara Martineza nakon loše reakcije Buffona na golu Juventusa, ali već do odmora gost iz Torina je preokrenuo rezultat nakon kardinalnih pogrešaka Interove odbrane. Prvo je Young bezrazložno u svom kaznenom prostoru povukao Cuadrada pa je Juventus dobio kazneni udarac koji je Cristiano Ronaldo u 26. minuti pretvorio u izjednačenje, a u 35. minuti je teško pogriješio i golman domaćih Handanović, koji je napustio svoj kazneni prostor i promašio loptu, što je Cristiano Ronaldo iskoristio te pogodio praznu mrežu, prenosi Hina.

Uzvratni susret igrat će se za sedam dana u Torinu.

U drugom polufinalu sastaju se branitelj naslova Napoli i Atalanta. Oni će prvi susret igrati u srijedu u Napulju, dok je uzvrat na programu za osam dana u Bergamu.