Salah ne može sam i povrijeđen: Rusija pokazala Egiptu put kući (VIDEO)

salah

Reprezentacija Rusije došla je i do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu nakon što je večeras u prvoj utakmici drugog kola savladala Egipat sa 3:1.

Prvo poluvrijeme odlikovao je visok tempo utakmice, ali golova nije bilo. U drugom ih je bilo čak četiri.

Rusi su poveli autogolom Fathija u 47. minuti, a 3:0 su vodili već u 62. minuti nakon što su pogodili Cheryshev i Dzyuba.

Gol za Egipat postigao je Salah iz jedanaesterca koji je dosuđen nakon pregledavanja VAR-a.

U drugom kolu grupe ”A” u srijedu će igrati Urugvaj – Saudijska Arabija, nakon čije utakmice će biti poznato da li je Rusija već tada formalno i zvanično učenik osmine finala.

U slučaju očekivane pobjede Urugvaja, iz grupe ”A” u osminu finala Mundijala plasman će izboriti i Rusija.