Sarajevo golom Crnkića savladalo Slobodu

sarajevo sloboda111

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras ekipu Slobode 1:0 na Koševu u prvoj utakmici 7. kola Lige za prvaka BiH.

Jedini gol na utakmici postigao je u prvoj minuti Nermin Crnkić, nakon lijepe asistencije Harisa Duljevića.

Poslije vodstva ekipa Mehmeda Janjoša imala je kontrolu i još nekoliko solidnih prilika u prvom poluvremenu ali su i Tuzlaci s vremena na vrijeme prijetili i bili opasan rival.

U drugom dijelu meča Sloboda je zaigrala otvorenije a odličnu priliku za poravnanje rezultata su imali preko Tandira koji u 54. minuti pogađa stativu gola Pavlovića.

Na tu priliku Slobode, ‘bordo’ tim je odgovrio nakon pet minuta, kada Crnkić izlazi sam ispred gostujućeg gola ali ne uspjeva poentirati.

Do kraja susreta oba tima su imali još nekoliko solidnih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Sarajevo je ovom pobjedom preuzelo lidersku poziciju na tabeli Lige za prvaka BiH, dok je Sloboda na četvrtom mjestu.

Utakmica je ostala u sjeni incidenta na sjevernoj tribini Koševa kada je usljed eksplozije topovskog udara povrijeđen jedan navijač Sarajeva.

Ekipe Hitne pomoći brzo su reagovale i navijač je prevezen u bolnicu.