premijer liga bih

Sarajevo napunilo mrežu Posušja na Koševu, briljirali Varešanović i Avramovski

New Project – 2022-03-20T154211.486

Sarajevo je povelo u 24. minuti, kada je Varešanović prvi put pogodio danas

Sarajevo odavno nije odigralo bolju utakmicu kao danas protiv Posušja, u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim slavio je uvjerljivu pobjedu od 6:0.

Treba istaći da je ekipa Aleksandra Vasoskog od 27. minuta igrala i s igračem manje nakon isključenja Amera Dupovca. Sa desetoricom igrača Sarajevo je Posušju zabilo pet golova.

Briljirali su Dal Varešanović s dva gola i Daniel Avramovski s tri asistencije.

Sarajevo je povelo u 24. minuti, kada je Varešanović prvi put pogodio danas.

U 27. minuti Dupovac na trideset metara od gola, kao zadnji igrač odbrane, ruši Anesa Mašića i dobija novi crveni karton, čak treći ove sezone.

Ipak, samo dva minuta kasnije Varešanović postiže svoj drugi gol.

U 35. minuti Avramovski je asistirao, a Anel Hebibović postigao gol za 3:0.

Drugo poluvrijeme Sarajevo otvara novim golom. Darko Lazić, koji je priliku dobio s klupe nakon crvenog kartona za Dupovca, u 52. minuti postiže gol za 4:0. Asistirao mu je sjajni Avramovski.

U 67. minuti je Avramovski je upisao i treću asistenciju na utakmici, pošto je “namjestio” gol rezervisti Hamzi Čatakoviću. Upravo je Čataković sedam minuta poslije asisitrao Suljiću za konačnih 6:0.