premijer liga bih

Sarajevo protiv Veleža autogolom presudilo samo sebi, majstorija Santosa za pobjedu Želje

230312_fk_sarajevo_fk_velez_41479

Utakmicama u Modriči i Doboju kod Kaknja kompletirano je 22. kolo m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U Modriči je Sloga Meridian ugostila Željezničar, dok su derbi susret u Doboju kod Kaknja odigrale ekipe Sarajeva i Veleža.

Željezničar je upisao važnu pobjedu minimalnim rezultatom 1:0, dok je derbi pripao Veležu protiv Sarajeva (0:1).

FK Željezničar je u bio bolja ekipa u prvom poluvremenu, ali nedostajala je završnica. Imao je sarajevski klub nekoliko izglednih prilika, međutim, mreža domaćih je mirovala.

U drugom poluvremenu pao je pogodak odluke. Igrala se 83. minuta kada je Santos nakon lijepe akcije Željezničara svoju ekipu doveo do prednosti i pobjede.

Željezničar je nakon današnje pobjede ostao na četvrtom mjestu Premijer lige BiH, dok je Sloga na sedmoj poziciji.

Sarajevo i Velež odigrali su derbi susret ovog kola. Imao je bordo klub izglednih prilika u prvom poluvremenu, Velež je svoju šansu čekao iz kontranapada, a na poluvrijeme se otišlo sa početnih 0:0.

Nastavak je donio nešto više uzbuđenja. Rezultat je bio 0:0 sve do 73. minute, kada je Velež stigao do prednosti nevjerovatnim autogolom Martinovića.

Sarajevo je do kraja susreta napadalo, ali nisu uspjeli na kraju osvojiti niti bod.

Velež je ostao na petom mjestu Premijer lige BiH i od šestoplasiranog Sarajeva sada ima četiri boda više.