Premijer liga BiH

Sarajevo s igračem manje osvojilo bod u Tuzli

tuzla-city-sarajevo-2021-2 (1)

Sarajevo ostaje lider na tabeli sa tri boda više od Borca

Nogometaši Tuzla Cityja i Sarajeva podijelili su bodove u susretu 29. kola Premijer lige BiH, odigravši na Tušnju 1:1.

Uzbuđenja na meču počela su počela u 22. minuti. Tada gosti dolaze do vodstva i to nakon što je Fanimo poslao sjajnu loptu do Mustedanagića koji matira Fejzića za 0:1.

Samo osam minuta kasnije Sarajevo je imalo novu šansu za gol. Mešanović je presjekao loptu, dodao do Velkoskog, ovaj upošljava Mustedanagića koji šutira ali lopta pogađa spoljni dio mreže.

Tuzla City prvu veliku šansu koristi. U 42. minuti Džafić šutira s preko 20 metara i pogađa nebranjeni dio mreže.

Na samom startu drugog poluvremena velika šansa za Badaru Badjija. Senegalac je primio loptu, iz okreta šutirao, ali Kovačević brani.

U 50. minuti igrač Sarajeva Mirko Oremuš dobio je direktan crveni karton poslije starta nad Doffom.

Do kraja su domaći imali niz prilika, ali sjajan je na golu Sarajeva bio Kovačević. Prvo je pokušao Đerić, njegov udarac brani Kovačević, pa poslije nekoliko minuta Badji iz dobre pozicije promašuje čitav gol. U 73. minuti dvije velike šanse za Tuzlu, ali Kovačević brani pokušaje Doffa i Nukića.

Do kraja je i bordo tim imao priliku i to preko Handžića, ali golova više nije bilo.

Sarajevo ostaje lider na tabeli sa tri boda više od Borca. Tuzla City je šesti sa malim šansama za izlazak na evropsku scenu.