Premijer liga BiH

Sarajevo savladalo Slobodu, Borac nakon preokreta bolji od Veleža, Rudar ispao

fk-sarajevo-ahmetovic-lazic

Najvažnija informacija nakon pet mečeva jeste da je poznat i drugi putnik u niži rang, a to je Rudar

Pet utakmica predzadnjeg 32. kola m:tel Premijer lige BiH odigrano je danas u identičnom terminu od 16.30 sati. Najvažnija informacija nakon tih mečeva jeste da je poznat i drugi putnik u niži rang, a to je Rudar.

Prijedorčani su u gostima izgubili od Radnika (5:2), koji se ranije oprostio od društva najboljih. Clarismario Santos u 15. minuti je doveo Rudar u vodstvo, da bi u rasponu od 27. do 33. minute Bijeljinci postigli čak tri gola. Blagojević je bio strijelac prvog gola za domaće, zatim je poentirao Živković, a onda Pantelić iz penala. To ipak nije bilo sve jer pred završetak poluvremena Rudar uspjeva pogotkom Jakupovića smanjiti na 3:2.

Ipak, Radnik u 67. minuti postiže gol za 4:2, a pred kraj utakmice i za 5:2, što će se ispostaviti kao konačan rezultat. Poraz koji je ugasio svaku nadu Prijedročana.

Radnik – Rudar 5:2

RADNIK: Hodžić, Šubert, Nikić, Sušić, Maksimović, Blagojević, Ristanović, Škrijelj, Đorić, Živković, Pantelić.

RUDAR: Šćekić, Sajak, Pekija, Pavlović, Bilbija, Burazor, Hodžić, Marić, Santos, Jakupović, Mandić.

Sarajevo je pobijedilo na Koševu Slobodu. Pred kraj prvog poluvremena pogodio je Ahmetović koji je odbijenu loptu (nakon šuta Kapića) proslijedio iza leđa Bukvića.

Sarajevo – Sloboda 1:0

SARAJEVO: Dizdarević, Oremuš, Dupovac, Lazić, Mujakić, Ramić, Đokanović, Bodul, Kapić, Suljić, Ahmetović.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Devedžić, Osmić, Balić, Mehmedović, Predragović, Kapetanović, Veselinović, Husejinović, Beganović.

Željezničar i Široki Brijeg podijelili su bodove u meču bez pogodaka na Grbavici. Dva puta je u finišu susreta domaći tim pogodio prečku. Prvo Kosorić, zatim Hajdarević…

Željezničar – Široki Brijeg 0:0

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Kosorić, Drina, Beća, Subašić, Hajdarević, Mekić, Gasal, Šehić, Hodžić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Bosančić, Žulj, Valinčić, Begić, Mujan, Blagaić, Vukoja, Lukić, Ikić.

Borac je nakon preokreta savladao Velež u Banjoj Luci.

Velež je rano došao u prednost u Banjoj Luci. Strijelac je u desetoj minuti bio mladi Šikalo, koji je odbijenu loptu pospremio u gol Borca. No, Jovo Lukić je u 38. minuti postigao prelijep gol prizemnim udarcem sa dvadesetak metara, za 1:1 na poluvremenu. Konačnih 2:1 još jednim sjajnim golom postavio je Dejan Meleg u 78. minuti.

Borac – Velež 2:1

BORAC: Ćetković, Cucin, Vojnović, Kujundžić, Bošnjak, Molls, Brkić, Begić, Jović, Meleg, Lukić.

VELEŽ: Bogdanović, Radović, Bajrić, Isić, Salčin, Ćosić, Pršeš, Šikalo, Vehabović, Džanković, Zajmović.

Posušje je slavilo na Tušnju. Vukoja je doveo goste u vodstvo već u drugoj minuti nakon sjajne asistencije Lučića, da bi u 76. pogotkom s bijele tačke izjednačio Krpić. U nadoknadi gosti ipak stižu do gola za trijumf, preko Nikole Leke.

Tuzla City – Posušje 1:2

TUZLA CITY: Fejzić, Čeliković, Šukilović, Nukić, Karjašević, Mehmedović, Mehanović, Mehidić, Mendeš, Mešinović, Krpić.

POSUŠJE: Horkaš, Maglica, Barišić, Bešlić, Landeka, Krišto, Ilinković, Lučić, Vukoja, Ramović, Pavković.