Sarajevo u Antaliji upisalo novi poraz, ovaj put protiv Astane

Sarajevo – Maribor 1:3

Fudbalski klub Sarajevo poražen je od kazahstanske Astane sa 2:3 u drugoj pripremnoj utakmici u Antaliji.

Prvak BiH pružio je dobru partiju protiv favoritziranog protivnika i imao vodstvo od dva gola, ali je na kraju pretrpio poraz.

Nakon nekoliko propuštenih prilika Bekića i Duljevića Sarajevo je uspjelo doći do vodstva u finišu poluvremena. Strijelac je bio Benko, nakon centaršuta Kadušića.

Na početku drugog poluvremena Sarajevo je udvostručilo prednost. Okić je ušao u šesnaesetaraci i pokušao da ubaci u sredinu, ali se lopta od jednog igrača Astane odbija u gol.

Do kraja susreta Astana je uspjela s tri gola doći do preokreta. U 57. minuti Šetkin je smanjio prednost Sarajeva, a izjednačujući pogodak postigao je Canas. U finišu meča Despotović je pogodio za konačnih 2:3.

Za Sarajevo su susret počeli: Pavlović, Barbarić, Kramar, Al. Bekić, Kadušić, Emerson, Rustemović, Simeunović, Duljević, Am. Bekić, Benko. U drugom poluvremenu su igrali: Plakalo, Kramar, Kallasi, Herić, Radovac, Okić, Mihojević, Berberović, Krajišnik, Velkoski, Osmanović, Veladžić.

Posljednju prijateljsku utakmicu u Antaliji Sarajevo igra 16. februara protiv Kairat Almatyja.