stadion rođeni

Sarajevo u Mostaru savladalo Velež

sarajevo – velez

Sarajevo slavilo pobjedu kojom se barem privremeno vratilo na vrh tabele

Fudbaleri Sarajeva su kao gost rezultatom 2:1 savladali Velež u susretu 17. kola Premijer lige BiH.

U  13. minuti utakmice sjajnu akciju u pogodak je pretvorio Krste Velkoski. Halid Šabanović je začeo akciju, proigrao je Ahmetovića, a ovaj na drugoj stativi pronalazi usamljenog Velkoskog, koji trese mrežu Adnana Bobića.

U drugom poluvremenu  Ahmetović prebacuje u kaznenom prostoru domaćih loptu do Rahmanovića, ovaj je bio u izglednoj šansi za postizanje gola, ali je fauliran i Dragan Petrović je pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator u 59. minuti bio je Benjamin Tatar.

Velež u 62. minuti stiže od pogotka. Muharem Ćivić sa lijeve strane pogađa mrežu Sarajeva.

U 88. minuti, Halid Šabanović na ivici kaznenog prostora pravi faul nad Fajićem i dobija drugi žuti karton. Domaći su žestoko negodovali jer su smatrali da je njihov tim trebao dobiti penal nakon duela Šabanovića i Fajića, a sudija Dragan Petrović dosudio je samo slobodan udarac na ivici šesnaesterca za domaći tim.

Do kraja meča nije bilo promjena, pa je Sarajevo slavilo pobjedu kojom se barem privremeno vratilo na vrh tabele.