Sarajevo uvjerljivo slavilo u Bijeljini

sarajevo-radnik12

Susretom između Radnika i Sarajeva danas je u Bijeljini počelo deveto kolo nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktuelni prvak BiH je deklasirao domaći tim rezultatom 3:, a prvi pogodak Sarajevo je postiglo već u 10. minutu, nakon odlične akcije u kojoj je Leon Benko asistirao Krsti Velkoskom.

U prvom poluvremenu je gostujući tim imao mnogo više od igre i napravio je nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali u prvih 45 minuta gledaoci su mogli vidjeti samo jedan gol.

Nastavak susreta donio je ponovo mnogo bolju igru Sarajeva, koje je odlučno krenulo da postigne novi pogodak i završi posao u Bijeljini. Dominacija ”bordo” tima se isplatila već u 52. minutu kada je Benko postigao drugi pogodak sarajevskog tima.

Konačnih 3:0 postavio je Ševko Okić 14 minuta kasnije. Sarajevo je osvojilo važna tri boda kojim se vraća u sami vrh ligaške tabele.

Ostali susreti 9. kola na rasporedu su u subotu i nedjelju, a derbi kola će biti odigran u subotu u Banjoj Luci gdje Borac dočekuje neporaženi Zrinjski.