Schar donio pobjedu Švicarskoj protiv Albanije

albanija svicarska2

U prvoj utakmici današnjeg programa na Evropskom prvenstvu u fudbalu, koje se održava u Francuskoj, reprezentacija Švicarske savlada je Albaniju rezultatom 1:0.

Time su Švicarci nakon utakmica prvog kola grupe „A“ na vrhu tabele zajedno sa Francuzima, koji također imaju tri boda i identičnu gol razliku, javlja Anadolu Agency (AA).

albanija svicarska

Švicarsku je u vodstvo već u petoj minuti doveo Fabian Schar koji se najbolje snašao nakon ubačaja iz kornera Xherdana Shaqirija. Ispostavilo se da je to bio gol vrijedan pobjede. Albancima je posao dodatno otežao njihov kapiten Lorik Cana, koji je isključen u 36. minuti zbog drugog žutog kartona.

albanija svicarska3

U nastavku utakmice Švicarci su dominirali, ali nisu uspjeli savladati albanskog čuvara mreže. Istina vrijedi naglasiti da je i Albanija u dva navrata promašila izrazite šanse za izjednačenje.

U drugom kolu grupe „A“ 15. juna će se sastati Rumunija – Švicarska i Francuska – Albanija.