Senzacionalni Leipzig preskočio Bayern na vrhu Bundeslige (VIDEO)

leipzig

Senzacionalni RB Leipzig, ekipa koju je prije samo sedam godina osnovao Red Bull, zasjeo je na vrh njemačke Bundeslige nakon što je u prvom susretu 11. kola u Leverkusenu svladao Bayer rezultatom 3:2.

Već u prvoj minuti susreta Kevin Kampl doveo je domaću momčad u vodstvo, no to je vodstvo trajalo samo do četvrte minute kada je Leipzig izjednačio zahvaljujući autogolu Juliana Baumgartlingera.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Bayer je poveo preko Juliana Brandta, a domaći nogometaši imali su priliku prelomiti utakmicu u 54. minuti, no Hakan Calhanoglu nije uspio realizirati najstrožu kaznu.

Kazna je stigla vrlo brzo. Emil Forsberg je u 67. minuti izjednačio na 2:2, a pobjedu Leipzigu donio je Willi Orban zgoditkom u 81. minuti.

RB Leipzig sada je vodeća ekipa Bundeslige s 27 bodova, tri više od drugoplasiranog Bayerna koji u subotu u derbiju kola gostuje u Dortmundu kod Borussije.