Serie A: Lazio pregazio Milan, Lulić upisao asistenciju

immobile

Fudbaleri LaZija deklasirali su Milan rezultatom 4:1 u nedeljnoj utakmici trećeg kola italijanske serije A.

LaZio je na svom terenu pokazao da se nalazi u sjajnoj formi, a blistao je napadač nebesko plavih Ciro Immobile koji je upisao hat-trick.

Reprezentativac Italije je u 38. minutu načeo mrežu ’rossonerra’ sa bijele tačke, pošto je prethodno Kessi u kaznenom prostoru oborio Alberta.

Samo četiri minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0 – Lulić je savršeno centrirao sa desnog boka, na drugoj strani Immobile je sačekao da lopta preleti sve igrače Milana i uhvatio fantastičan volej, čime je već tada pitanje pobjednika bilo riješeno.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a nekadašnji centarfor Torina i Borussije Dortmund hat-trick je kompletirao na startu drugog poluvremena, ovoga puta rutinski iskoristivši dodavanje Parola.

Rapsodiju Lazijala kompletirao je Alberto, kada ga je Immobile nesebično uposlio i pored tri gola upisao i asistenciju. Počasni pogodak za goste djelo je Montoliva u 56. minutu.

Ekipa Simonea Inzaghija popeli su se na treću poziciju na tabeli sa sedam bodova, jednim više od Milana koji je šesti.