Šest golova na Olimpicu: Da Kluivert nije bio sebičan Roma bi napravila čudo

pas

Fantastična utakmica viđena je na Olimpicu gdje su u okviru 2. kola Serije A Roma i Atalanta odigraili 3:3.

Sjajno je počelo za Romu kada je već u drugom minutu Pastore fantastičnim golom petom načeo mrežu Atalante.

Međutim, uslijedila je rapsodija tima iz Bergama koji do kraja poluvremena postižu tri gola. Mreže su tresli Castagne u 19, te Rigoni u 22. i 38. minuti.

U drugom poluvremenu Roma je pružila sjajnu partiju. Redala je šansu za šansom, a na 2:3 smanjio je Florenzi u 60. minutu utakmice.

Izjednačenje i veliko slavlje na Olimpicu donio je Manolas u 82. minutu.

Do kraja utakmice Roma je imala nekoliko izglednih šansi za potpuni preokret, a nekoliko njih je propusito i Džeko.

U posljednjim trenucima meča Kluivert i Džeko su imali kontru 2 na 1, ali je mladi Holanđanin odlučio pucati umjesto da uposli kapitena Zmajeva, te je tako odlična šansa otišla u nepovrat.

Magija na Olimpicu: Roma sjajnim golom povela protiv Atalante (VIDEO)