liga prvaka

Sevilla kod kuće vodila 2:0 i na kraju izgubila. Ramos u historiji, Gudelj tragičar

Nogometaši Seville ispali su iz Lige prvaka nakon šokantnog poraza od PSV-a na svom terenu u 5. kolu Lige prvaka (2:3).

Andalužani su morali pobijediti u ovom meču i sve je krenulo kako treba za njih. Sergio Ramos je pogodio na asistenciju Ivana Rakitića u 24. minuti za 1:0.

Bio je to 16. gol za Španca u Ligi prvaka, te se tako izjednačio sa Robertom Carlosom i Gerardom Piqueom na listi defanzivaca sa najviše pogodaka u Ligi prvaka.

Ramos se upisao u historiju jer je ovo bilo jubilarni 10.000 gol postignut u okviru Lige prvaka.

Sevilla je u 47. minuti preko Youssefa En Nesyria došla do 2:0, a onda je Lucas Ocampos napravio veliku glupost i zaradio dva žuta kartona u razmaku od tri minute (63. – 66.).

I PSV je u potpunosti iskoristio brojčanu nadmoć. Prvo je Ismael Saibari smanjio zaostatak svog tima u 68. minuti, a onda je 13 minuta kasnije reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj dao autogol.

Ricardo Pep je u nadoknadi susreta dao gol za preokret PSV-a i ispadanje Seville.