Široki Brijeg slavio na Bilinom polju, tri igrača Čelika isključena

celik-siroki-2016-coric

Odigrane su tri utakmice petog kola Premijer lige.

Sarajevo je kod Mladosti odigralo 0:0, dok je Krupa na svom terenu bila bolja od Olimpic Sarajeva 2:0.

U kasnijem terminu Široki je na gostovanju kod Čelika slavio 1:0 i tako ostvario prvu pobjedu u ovoj sezoni, a utakmicu su obilježila čak tri crvena kartona.

U 16. minuti utakmice Repić je ubacio, a Brekalo pogodio mrežu Ružića, ali je signaliziran ofsajd.

U 81. minuti Čelik je imao najbolju šansu. Poslije kontre, Brković je sjajno uposlio Popovića, ali je ovaj loše šutirao. Samo tri kasnije stigla jekazna za taj promašaj.

Krstanović je sjajno centrirao s desne strane, a Menalo je ostao usamljen na lijevoj strani te matirao Ružića. Do kraja su Pezer i Salčinović dobili crvene kartone pa je Čelik okončao utakmicu s osam igrača.