Široki izveo drugi tim, Vitez slavio iz diskutabilnog penala

siroki-zrinjski-plbih-velika

U 8. kolu nogometne Lige za ostanak Široki Brijeg je na svojoj Pecari (kako se i očekvalo?!) poražen do Viteza (1:0). Gosti su do pobjede stigli u finišu meča golom Barišića iz diskutabilnog penala dosuđenog u 89. minuti.

Vitez je tako prekinuo katastrofalnu seriju koja traje još od 5. novembra prošle godine kada su posljednji put slavili u gostima protiv Metalleghea (1:0). Od tada je Vitez uvezao 14 utakmica bez pobjede.

Današnjom pobjedom Vitežani su ostali pretposljednji na tabeli sa istim brojem bodova kao i Metalleghe, te bodom manje od Čelika. Oba konkurenta za opstanak imaju po utakmicu manje, i igraju sutra svoj međusobni duel na Bilinom polju.

Treba spomenuti i da je trener Širokog Brijega Goran Sabljić danas izveo potpuno drugačiji sastav u odnosu na meč protiv Sarajeva u finalu Kupa BiH. Iz te utakmice nijedan igrač Širokog nije počeo meč protiv Viteza.

Da gosti lakše dođu do pobjede pobrinuo se domaći igrač Marina koji je u 41. minuti dobio crveni karton.

NK Široki Brijeg – NK Vitez 0:1 [Golovi] (12.5… by clipsbh