Juventus bolji od Milana, sjajan gol Pjanića

pjanic

Nogometaši Juventusa plasirali su se u polufinale italijanskog kupa.

“Stara dama” večeras je u Torinu, u utakmici četvrtfinala Kupa Italije, savladala ekipu Milana rezultatom 2:1.

Torinski tim poveo je golom argentinskog napadača Paula Dybale u 10. minuti. Na 2:0 poviso je bh. reprezentativac Miralem Pjanić iz fenomenalno izvedenog slobodnog udarca u 21. minuti, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu utakmice, Milan je zaigrao agresivnije, što je krunisano lijepim golom kolumbijskog napadača Carlosa Bacce u 53. minuti.

Minut nakon smanjenja rezultata, mladi Milanov igrač Manuel Locatelli ruši Dybalu i dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, što je “Rossonerima” dodatno otežalo da izbore pozitivan rezultat protiv prvaka Italije.

Pjk-gol_2–0 by mediabh

Reakcije-Pjk_2–0 by mediabh

Juventus je do kraja meča uspio sačuvati rezultat i ‘zakazao’ polufinale protiv ljutog rivala Napolija, koji je sinoć bio bolji od Fiorentine golom Josea Callejona.

Prva utakmica se igra u Napulju 1. marta, a revanš u Torinu 5. aprila.