"klasiker"

Sjajan lob Joshue Kimmicha protiv Borussije “kaparisao” Bayernovu 30. titulu (VIDEO)

kiich

Nogometaši Bayerna napravili su veliki korak ka 30. tituli šampiona nakon što su u derbiju 28. kola prvenstva Njemačke kao gosti savladali Borussiju Dortmund na gostovanju sa 1:0.

Ekipa iz Minhena tako je na pragu osme uzastopne titule jer je stekla velikih sedam bodova viška u odnosu na rivala.

Borussia je samo u prvih pola sata imala inicijativu. Već na startu je Haaland umalo iskoristio kiks Manuela Neuera, a loptu je zaustavio Boateng. Zatim je Gnabri zaprijetio na drugoj strani i Bayern se oslobodio pritiska.

Pobjedu Bayernu donio je Joshua Kimmich koji je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu Borussije i tako donio 60. pobjedu svom timu u “klasikeru”.

U nastavku je ritam utakmice pao a Borussia je jedino zaprijetila preko Haalanda koji je previše oklijevao sa udarcem, pa ga je izblokirao Boateng.

Bayern je do kraja imao još jednu šansu kada je Lewandovski pogodio stativu u 83. minutu.

Nakon 28 odigranih kola Bayern ima 64 bodova, Borussia je druga sa sedam bodova manje.