BHT Premijer liga

Sjajan meč u Doboju kod Kaknja: Široki u nadoknadi odnio pobjedu

siroki

U finišu prava drama

Sjajan meč u 21. kolu BHT PLBiH, odigrali su Mladost DK i Široki Brijeg, a konačan rezultat glasio je 2:3.

Gledaoci su vidjeli sjajnu utakmicu u Doboju kod Kaknja. Prilike na obje strane smjenjivale su se od samog starta meča a prvi su se radovali gosti u 32. minuti, kada je Ćorić lijepim udarcem savladao Bukvića za 0:1.

Slavlje gostiju trajalo je deset minuta, obzirom da je Hadžić u 42. minuti pogodio za 1:1 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku još bolji fudbal. Igrala se 53. minuta, kada je Radeljić doveo Šiork iBrijeg u novo vodstvo ovaj put od 1:2. U narednom napadu domaći stižu do izjednačenja. Za 2:2 pogodio je Fanimo nakon dobre akcije Mladosti.

Nakon gola Fanima, redale su se nove prilike, a najbolje su imali domaći preko Hadžića i Fanima, ostalo je 2:2.

U finišu prava drama. Prvo je službeni predstavnik domaćih Amar Mušija dobio crveni karton, a nakon toga u sudijskoj nadoknadi u 93. minuti Široki pogađa za 2:3 i vrijedan gostujući trijumf.