BHT Premijer liga

Tatar s dva gola donio pobjedu Sarajevu protiv Borca u Banjoj Luci

sarajevo

Bordo tim je upisao veliki trijumf u Banjoj Luci

Derbi 21. kola BHT PLBiH odigrali su Borac i Sarajevo. Konačan rezultat glasio je 0:2 za Sarajevo.

Prvu veliku priliku na meču imali su gosti u 12. minuti, no udarac Tatara blokirala je odbrana Borca. Šest minuta kasnije šansa za domaće preko Kajkuta, bez promjene rezultata.

U 21. minuti nova šansa za Tatara, Lučić mu sjajno brani. Vranješ u 39. minuti šutira glavom, međutim lopta ide preko gola.

Igrala se 43. minuta, kada je Tatar šutirao nakon dobre akcije Sarajeva, a golman Lučić katastrofalno regaovao i Bordo tim je na odmor otišao sa prednosti od 0:1.

Početkom drugog poluvremena utakmica je prekinuta zbog kvara na reflektru na Gradskm stadionu. Nakon 20 minuta pauze nastavljena je.

Imale su obje ekipe nekoliko prilika nakon prekida, a u 71. minuti gosti dolaze do 0:2. Strijelac drugog gola ponovo je bio Benjamin Tatar.

U 76. minuti Kovačević sjajnom intervencijom spašava svoju mrežu nakon šuta Kajkuta. Dvije minute kasnije golman Sarajeva opet na visini zadatka.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i Bordo tim je upisao veliki trijumf u Banjoj Luci.

FK Borac: Lučić, Volkov, Kajkut, Danilović, Ćosić, Milutinović, Mirić, Vranješ, Janičić, Galić, Zakarić.

FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Ahmetović, Rahmanović, Miličević, Salčin, Jukić, Šerbečić, Sušić, Tatar, Oremuš.