Kvalifikacije za SP

Sjeverna Makedonija šokirala Njemačku

Španija je nadigrala Kosovo (3:1), a Engleska Poljsku (2:1)

Fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije pobijedila je Njemačku rezultatom 2:1. Makedonci su poveli golom Gorana Pandeva u nadoknadi prvog poluvremena. U drugom poluvremnu izjednačio je Ilkay Gundogan iz penala u 63. minutu.

Elif Elmas u 86. minutu postigao je pogodak za veliko iznenađenje i pobjedu Sjeverne Makedonije.

U meču između Španije i Kosova, Španija je slavila rezultatom 3:1.

U prvoj polovini utakmice, Španci su postigli dva gola i to u 34. minutu Dani Olmo, a samo dva minuta kasnije i Ferran Torres.

U drugom poluvremenu, za Kosovo je gol u 70. minutu postigao Besar Halimi. U 75. minutu, još jedan gol za reprezentaciju Španije postigao je Gerard Moreno.​​​​​​​

Englezi su poveli protiv Poljske u 19. minutu, golom Harrya Kanea iz penala, te je prvo poluvreme završeno 1:0.

U drugom poluvremenu, u 58. minutu meča izjednačio je Jakub Moder.

Harry Maguire u 85. minutu je zabio je je za pobjedu Engleske 2:1.