Sloboda deklasirala Sarajevo na Koševu i plasirala se u polufinale Kupa

Sarajevo – Sloboda 0:3

Fudbaleri Slobode plasirali su se u polufinale Kupa BiH, nakon što su u revanš susretu četvrtfinala na Koševu deklasirali ekipu Sarajeva sa 3:0.

Budući da su Tuzlaci i u prvom meču na Tušnju pobijedili sa 2:1, sa ukupnih 5:1 zasluženo su se plasirali među četiri najbolje ekipe najmasovnijeg nogometnog takmičenja u BiH.

Gosti su poveli u 11. minuti nakon greške odbrane Sarajeva golom Mladena Veselinovića.

Na početku drugog poluvremena Sloboda je povećala vodstvo na 2:0. Ponovo je strijelac bio Veselinović. Igrala se 57. minuta kada je igrač Slobode pogodio nakon kontranapada.

Međutim, gosti se nisu zadovoljili sa dva pogotka. Za 3:0 u 72. minuti pogodio je Mersudin Ahmetović i zapečatio sudbinu domaćih, a svom timu definitivno osigurao plasman u polufinale Kupa.

Nogometaši Sarajeva na kraju susreta ispraćeni su zviždicima svojih navijača koji su tražili ostavke Uprave i trenera Miodraga Ješića.