Remi na Tušnju

Sloboda i Željo igrali da ne izgube, a ne da pobijede

sloboda zeljo2

Golman Slobode Goran Vukliš čini se glavom je udario igrača Želje Enesa Sipovića

Sloboda i Željezničar odigrali su meč bez golova na Tušnju u jednom od dva derbija 22. kola Premijer lige BiH.

Nije bilo mnogo šansi, a na momente se igralo veoma grubo. Bila je to utakmica u kojoj bi se igra oba tima mogla najkraće opisati “bitno je ne izgubiti, a ne pobijediti”.

Prvu pravu šansu vidjeli smo u 19. minuti. Pavić je šutirao sa 30-ak metara, ali Vukliš je dobro odbranio i poslao loptu u korner.

Uzvratio je Alispahić u 21. minuti lukavim udarcem iskosa iz slobodnog udarca, ali Kjosevski je izvadio loptu ispod prečke.

Do isteka prvog dijela vrijedi izdvojiti gužvu i naguravanje igrača oba tima u šesnaestercu Tuzlaka.

Golman Slobode Goran Vukliš čini se glavom je udario igrača Želje Enesa Sipovića na podu i prošao je samo sa žutim kartonom, a na drugoj strani požutio je i Zajmović.

U drugom dijelu skoro da i nije viđena prava prilika. Završilo je nepopularnih 0:0.

Željo je ovim remijem zadržao četvrtu poziciju s istim brojem bodova kao i Široki Brijeg, dok je Sloboda ostala na petom mjestu s dva boda manje. Treba spomenuti da su navijači gostujuće ekipe ušli na stadion u 35. minutu susreta, što u cirkusu od Premijer lige više i nije neka novost.