Sloboda ponizila Sarajevo u Tuzli

sloboda-sarajevo

Nogometaši Slobode u derbi susretu 29. kola BH Telecom Premijer lige na Tušnju su pobijedili ekipu Sarajeva sa 4:0 (2:0).

Tuzlaci su poveli u 33. minuti iz penala, nakon što je golman Sarajeva Matej  Delač  srušio  Sulejmana Krpića. Siguran realizator šuta sa 11 metara bio je Zajko Zeba.

Samo tri minute kasnije Sloboda je povećala vodstvo autogolom Adnana Kovačevića.

U drugom poluvremanu Sloboda je u finišu susreta s dva nova pogotka došla do ubjedjive pobjede, a strijelici su bili Mladen Veselinović u 85. i Elis Sarić u 90. minuti.

Nogometaši Slobode kolo prije kraja osigurali su plasman u Evropskoj ligi, ali su izgubili sve šanse da se bore za tiitulu, nakon gostujuće pobjede Zrinjskog sa 3:0 nad ekipom Mladosti.