Sloboda se spasila

veselinovic (1)
Detalj sa susreta na Tušnju / FOTO: Fena

U drugom dijelu puno lošija predstava i jedne i druge ekipe

Fudbaleri Slobode izbori su opstanak u Premijer ligi BiH dva kola prije kraja prvenstva. Tuzlaci su pobjedom nad Borcem iz Banje Luke na svoj konto dodali još tri boda i tako postali nedostižni prijedorskom Rudaru.

Slavili su Tuzlaci s 2:1 golovima Mirsada Ramića.

Jedini gol za goste i Banje Luke postigao je Milan Vušurović. Ramić je doveo Slobodu u vodstvo u 14. minutu pogodivši glavom mrežu protivnika. Vušurović je poravnao u 45. minutu, te se na poluvrijeme otišli sa 1:1 na semaforu.

U drugom dijelu puno lošija predstava i jedne i druge ekipe.

Prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je tek u 68. minuti kad je šut Mladena Veselinovića završio pored gola gostiju.

Ipak, Ramić je još jednom bljesnuo, ovaj put u 71. minuti, ponovo je to bio udarac glavom, nakon ubačaja Veselinovića.

Sloboda je tako s 32 boda osigurala ostanak u ligi, s obzirom da Rudar iz Prijedora do kraja sezone može maksimalno osvojiti isto toliko, ali im to neće biti dovoljno. U toku je utakmica Posušje – Zrinjski. Ukoliko Posušje pobijedi, bit će poznata oba putnika u niži rang. Pored Rudara u niži rang će i Radnik iz Bijeljine, koji svoju utakmicu 31. kola igra sutra na Grbavici.