bh telecom premijer liga

Sloboda slavila na Tušnju, Runić zabio autogol s 40 metara

bekric penal (1)

Sloboda je povela već u 9. minutu, kada je slobodan udarac izveo Pršeš, a loptu golman Lučić ispustio u svoju mrežu

Nogometaši Slobode slavili s 3:1 protiv banjalučkog Borca u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sloboda je povela već u 9. minutu, kada je slobodan udarac izveo Omar Pršeš, a loptu golman Mladen Lučić ispustio u svoju mrežu.

Već u 20. minuti, nakon igranja rukom Denisa Čomora, Samir Bekrić je pogodio sa bijele tačke za 2:0.

Borac se vraća već narednom napadu, Srđan Vujaklija je bio strijelac za 2:1 na semaforu, što je bio rezultat prvog dijela utakmice.

Bilo je i u drugom dijelu prilika, Mujagić i Livančić su prijetili golu gostiju, dok je Stojan Vranješ glavom pogodio stativu. U finišu je Lučić sjajno u dva navrata spriječio novi gol, no nije mogao spriječiti ono što se desilo u sudačkoj nadokandi susreta.

Nebojša Runić je pod pritiskim pokušao vjerovatno vratiti loptu svom golmanu, no raspalio je s nekih 40-tak metara toliko jako da je na kraju lopta prošla pored istrčalog Lučića i završila u mreži Borca.