premijer liga bih

Sloboda trijumfalno otvorila novu sezonu, Ramić odlučio utakmicu

sloboda tusanj rudar (1)

Fudbaleri Slobode pobjedom su, pred oko 1.000 svojih navijača na Tušnju, otvorili novu sezonu Premijer lige BiH.

Tuzlaci su na svom Tušnju savladali povratnika u društvo najboljih Rudar iz Prijedora rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Mirsad Ramić u 80. minutu susreta.

Sloboda je od starta utakmice krenula vrlo ofanzivno. Prvo poluvrijeme, kako ga je Sloboda danas odigrala, nije dugo viđeno na stadionu Tušanj, no ipak, golova nije bilo.

Alić, Predragović, Beganović, Osmić, pa opet Alić, bili su u odličnim situacijama ali je mreža Topalovića ostala mirna do poluvremena.

U nastavku je bilo puno manje uzbuđenja, no viđen je ipak jedan pogodak.

Ključni detalj utakmice desio se u 80. minuti, a rezerviste su kreirale kontru. Sajid Husejinović je gurnuo loptu na drugu stativu za Ramića (obojica u igru ušli na startu drugog dijela) koji je uklizao, stigao je, i proslijedio u mrežu.

Do kraja susreta Sloboda je više čuvala loptu u svom posjedu, a samim tim i rezultat, te upisala tri boda na startu nove sezone.