Sloboda u drugom poluvremenu “istopila” Čelik (VIDEO)

fk sloboda

Fudbaleri Slobode pobijedili su Čelik s 2:0 u meču 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i zauzeli prvo mjesto na ligaškoj tabeli.

Utakmica na stadionu ”Tušanj” u Tuzli protekla je u dominaciji domaće ekipe, koja ipak u prvom poluvremenu nije uspjela ”zatresti” mrežu gostiju iz Zenice. Sloboda je u prvih 45. minuta prijetila preko Krpića i Zebe, ali golman Čelika je ostao nesavladan.

U drugom poluvremnu domaći su nastavili igrati u istom napadačkom ritmu. Ordagić je nakon nekoliko minuta igre imao odličnu priliku da dovede domaćina u vodstvo, ali njegov šut je bio neprecizan.

Napadi Tuzlaka isplatili su se u 65. minutu kada prvi gol na ovom susretu postiže Aleksandar Subić. U regularnom toku susreta Sloboda je imala još nekoliko odličnih, ali neuspješnih prilika. Ipak, konačan rezultat od 2:0 postavio je u sudijskoj nadoknadi igrač Slobode Asim Zec, koji je svojim pogotkom potvrdio pobjednika ovog meča.