Kadetska košarkaška reprezentacija BiH ispala iz A divizije

kadeti1

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Estonije s 85:59 u meču za plasman na 13 mjesto na Evropskom prvenstvu A divizije u poljskom Radomu.

Porazom od Estonije, selekcija BiH je zauzela 14. mjesto, a ujedno je ispala u B diviziju.

BiH je u ovom meču bila ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 17:17. Estonci su do kraja prvog poluvremena imali 13 poena razlike, a njihova prednost u nastavku utakmice je konstantno rasla.

Mladi košarkaši BiH su tek u posljednjoj četvrtini zaigrali nešto bolje, ali to je bilo nedovoljno za povoljan rezultat u ovom susretu.

Estonce je do pobjede predvodio Drell sa 16 poena i 13 skokova, dok je u selekciji BiH najefikasniji bio Karić s 12 poena i dva skoka.