kvalifikacije za ligu prvaka

Slovan slavio u Mostaru, Zrinjski u teškoj situaciji

Čovjek odluke bio je Zuberu, koji je postigao jedini gol na utakmici

Fudbaleri Slovana iz Bratislave s minimalnih 1:0 su večeras u Mostaru savladali Zrinjski.

Bio je to prvi meč drugog pretkola Lige prvaka, te je Slovan stekao značajnu prednost budući da se revanš igra u Bratislavi.

Čovjek odluke bio je Zuberu, koji je postigao jedini gol na utakmici, a opći zaključak je da prvak Bosne i Hercegovine mora biti daleko hrabriji i odlučniji u evropskim utakmicama. Protiv Urartua se provukao, a hoće li sada, saznat ćemo u revanšu u Bratislavi naredne sedmice.

Zrinjski je nešto bolji bio u uvodnim minutama i prvi je prijetio. U 12. minuti Čanađija majstorski pronalazi Ćužea, ali njegov šut sa 7-8 metara iskosa ide visoko preko gola.

U 17. minuti opet prijeti Čanađija, Borjan brani, ali veznjak Zrinjskog je svakako bio u ofsajdu…

Prvi opasan napad Slovana viđen je u 26. minuti. Lopta je išla prema Čavriću, ali on nije uspio doći do nje i šutirati.

Pet minuta poslije Lovato centrira, a Zuberu glavom šalje loptu metar iznad prečke gola Zrinjskog.

Opasno je bilo pred golom prvaka BiH u drugoj minuti nastavka. Čavrić je dobro probio po desnoj strani i rezantno ubacio u peterac, ali uspijeva odbrana Zrinjskog izbiti loptu.

Bolju igru u nastavku Slovan kruniše u 53. minuti. Zuberu je sjajno skočio nakon ubačaja iz slobodnjaka i matirao Marića za 0:1.

Kolosalnu je priliku u 63. minuti propustio Ćuže. Primio je jednu loptu jako blizu gola, ali onda je šutirao pored stative. Bio je i sebičan jer je Kiš bio potpuno sam…

Kiš u 70. minuti sjajno šutira glavom na ubačaj Čanađije, ali Borjan pokazuje koliko je dobar golman i hvata tu loptu.

U 79. minuti Plemići nisu imali sreće. Ćorluka je sjajno prošao nakon dodavanja Kiša, ali na kraju pogađa stativu!

Abubakari je u finišu s gotovo 30 metara šutirao nevjerovatno jako, ali Marić to nekako zaustavlja.