evropsko prvenstvo

Snimak njemačkih navijača u trenutku kada je Muller promašio kolosalnu šansu postao viralan

muller1 (1)

Njemačka je ispala već u osmini finala EP od Engleske, koja ju je na Wembleyju pobijedila 2:0.

Poraz su Nijemci mogli izbjeći osam minuta prije kraja utakmice kada je jedan od najboljih igrača Elfa u posljednjoj deceniji promašio kolosalnu priliku kod rezultata 1:0 za Englesku.

Pri vodstvu Engleske 1:0 Kai Havertz je u kontri sjajnom loptom gurnuo Thomasa Müllera samog prema suparničkom golu.

Müller je odlično reagirao na proigravanje te se probio ispred trojice protivničkih igrača. Međutim, kada je izašao sam pred Jordana Pickforda, s ivice kaznenong prostora pucao je pokraj gola.

Nevjerovatan promašaj, posebno za ofenzivca koji je u karijeri postigao preko 250 golova, bio je poguban za Njemačku i praktično je značio njeno ispadanje u osmini finala Eura jer je samo tri minute kasnije Harry Kane zabio gol koji je dotukao Elf.

Kakve šansu je Muller promašio shvatit ćete, a da ne pogledate snimak te akcije. Dovoljno je da pogledate dva kratka klipa u nastavku, na kojima su navijači Njemačke koji su organizovano gledali duel na Wembleyu na velikom ekranu…

Snimke koje su pred vama za kratko vrijeme preplavile su društvene mreže…

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajine, koja je nakon produžetaka izbacila Švedsku.